Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
2

Dzisiaj byliśmy na kolejnej kontroli na Działdowskiej. Szliśmy tam pełni obaw – jak zawsze, ale zupełnie niepotrzebnie… W opłucnej Wojtusia nie ma już żadnych płynów!!! Ale co najlepsze – okazało się, że lewa komora, która już od dawna była bezużyteczna zaczęła pracować:) Oczywiście nie na tyle, żeby praca serca odbywała się jak u zdrowego człowieka, ale na tyle, aby lekko odciążać prawą komorę. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że niedomykalność zastawki trójdzielnej Wojtka jest na poziomie III stopnia (jest to duża niedomykalność – spowodowana zbyt wysokim ciśnieniem przepływu przedsionkowo-komorowego krwi w prawym sercu – czego przyczyną było odwlekanie operacji Glenna).

A po południu byliśmy na rehabilitacji naszego leniuszka. Piszę „leniuszka” dlatego, że nasz synek jest okropnym leniuchem, który nie chce w ogóle z nami ćwiczyć, protestuje i płacze, gdy tylko ma się bardziej wysilić… Wcześniej myśleliśmy, że jest po prostu za słaby… ale dzisiaj rozwialiśmy nasze wątpliwości. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem , tego co nasz synuś może zrobić ze swoim ciałkiem, a czego nie był łaskaw nam pokazać w domu:) Pani rehabilitantka wzięła się profesjonalnie za naszego leniucha i wyciągnęła z niego wszystko co się dzisiaj dało:) Oczywiście płakał i protestował, ale ćwiczył i robił wszystko co pani chciała:) Teraz my musimy powtórzyć to w domu… Jak dobrze pójdzie to za parę tygodni Wojtek odrobi swoje zaległości – będzie samodzielnie siadał i raczkował; na chodzenie mamy jeszcze czas.


komentarze 2 do wpisu “Znów dobre wiadomości:)”

 1. Basia

  Wojtek może dużo, tylko popisywać się nie chce:)
  Będzie dobrze:)

 2. Łuczaki KPHK

  Wojtuś jeszcze nieraz zaskoczy nas wszystkich:)
  To bardzo dobre wiadomości!!!
  Teraz czekamy na pierwsze kroki „leniuszka” – myśle że już nie długo bedzie biegał!!!
  Pozdrawiamy


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design