Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
13

Wojtek dotrzymał słowa – dzisiaj jest stanowczo lepiej niż wczoraj. Rano zastaliśmy go siedzącego na łóżku. Jak nas zobaczył zaczął do nas mówić po „wojtkowemu”, ale nie płakał. Jest z nim kontakt. Wszystkie popisowe numery wykonuje bez problemu – czyli „pokaż gdzie piesek ma oczko, nosek itp. „:). Dodatkowo jedząc nie ma odruchów wymiotnych. Normalnie jak nie ten Wojtek co go wczoraj zostawiliśmy. Podmienili  chyba :)
Oddycha już samodzielnie. Zdjęto mu wąsy z tlenem. Co do płynów to jest ich coraz mniej. 20 ml z jednej strony, 50 ml z drugiej.
Istnieje nawet prawdopodobieństwo,  że może na dniach pozbędziemy się drenów.
Nadal się męczy, ale nie robimy już  z tego większego problemu. Na razie tak musi być. Najważniejsze, że codziennie jest postęp.

Oby tak dalej!!!

zgodnie z planem


komentarzy 13 do wpisu “Zgodnie z planem!!!”

 1. Maria

  Cieszymy się bardzo, widać na zdjęciach że jest coraz silniejszy, powodzenia

 2. Małgoś

  BRAWO SYNKU !!!! Jeszcze się uśmiechnij,a babcia będzie szczęśliwa,szybko zdrowiej bo wszyscy czekamy tu na ciebie.Pa pa całuski

 3. Jola Kuba i Adaś

  Fantastycznie!!!! Na zdjęciach w ogóle nie wygląda na dziecko, które kilka dni temu miało operację serduszka. Z resztą w ogóle wygląda jakby nigdy nic! Ma chłopak charakter!

 4. Gosia i Daniel rodzice Karolka

  Śledzimy codziennie postępy Wojtusia i bardzo się cieszymy ze tak szybciutko dochodzi do siebie, już nie długo będzie biegał po korytarzu kliniki!! Jesteśmy z Wami

 5. Paweł,Hubert, Kubunio, Kasia

  No i tak trzymaj Wojtuś – każdy dzień, to krok ku lepszemu samopoczuciu i zdrowiu!!!

  Miłego dnia Wojtusiu, Aniu i Łukaszu.

 6. Ania mama Zuzanki

  Gratuluję!!! Coraz lepiej, to cudownie! Dużo zdróweczka dla Wojtusia i szybkiego powrotu do formy. Pamiętam i jestem z Wami. Ania

 7. wujo garbi

  Super wieści, puszczajcie mu przytulaczki a wydobrzeje szybciej niż wszyscy myślą :) On to jest taki yum yum :) Wygląda nam szefuncio coraz lepiej,Lentilek prosiła abyście przekazali mu wielkiego uzdrawiającego buzioola :***************** 3majcie się tam

 8. Basia i Michał

  Bardzo się cieszę, że jest coraz lepiej:) zamiast wąsów trzeba mu jeszcze banana dokleić na buźkę, troszkę utuczyć i będzie Wojtek jakiego znamy. Pozdrawiamy!!!

 9. iga

  Zuch chlopak! Nikt by nie uwierzyl, ze „serduszkowy”!

 10. zosia i tomek

  Naprawdę dobrze słyszeć, że wszystko idzie ku lepszemu :) Prosimy o więcej takich dobrych wieści :)

 11. admin

  Do końca dnia Wojtuś był w całkiem dobrej formie. W pewnym momencie zauważyliśmy że szefuńcio troszkę jest leniwy i udaje bardziej chorego niż jest :) (może to po dziadku :)). Dlatego Zaczęliśmy mobilizować go do samodzielnego siadania. Postawiliśmy kilka razy na nóżkach przy barierce łóżka. Pojeździliśmy wózkiem po oddziale.
  Karmimy go chlebkiem który sam musi sobie brać z miseczki a nie podajemy do „dzioba”. Okazało się że nasz synuś wcale nie jest taki słabiutki. Aczkolwiek widać że się szybko męczy.
  Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego dnia. Oby jutro były tak duże postępy jak dzisiaj!

  Na jutro jest plan – będziemy chodzić!!! – i to nie jest nasz pomysł – tylko polecenie dr Januszewskiej.

 12. Aska Rolf Daria

  No nie ! czysty dziadek Bogdan ! Lukasz pokaz moze Wojtkowi zdjecie dziadkowego weterana Reno czy jakie to tam bylo- chyba wiesz o jaki chodzi ? Dziadek Bogdan az od dolu go calowal w muzeum wiec jesli Wojtek ma cos z dziadka to moze na widok tego zaraz mu sie poprawi o 100 %. To sa tylko dobre rady. A tak to do boju Wojtus !!!! Zdrowiej z dnia na dzien ! Trzymajcie i Wy sie kochani rodzice ! Pozdrawiamy !

 13. Paweł,Hubert, Kubunio, Kasia

  Cieszą nas postępy WOjtusia – kazdy dzień przyniesie „nowe” osiągnięcia:)
  Buziaki dla leniuszka


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design