Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
Możliwość komentowania Zaczynamy akcję „I ty możesz pomóc Wojtusiowi” została wyłączona

Po konsultacji u  profesora Malca, zdecydowaliśmy operować Wojtka w Monachium. Wiedzieliśmy jednak, że operacja będzie kosztować ok. 20.000 euro. Nie mamy takich pieniędzy. Postanowiliśmy rozpocząć współpracę z fundacją Cor Infantis z Lublina, która od kilku lat pomaga rodzicom w gromadzeniu środków na leczenie dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Aby rozpocząć współpracę z fundacją musieliśmy otrzymać z kliniki w Monachium dokładny termin operacji oraz informacje o jej kosztach. W ciągu kilku godzin dostałam odpowiedź: operację zaplanowano na poniedziałek 22 listopada. Koszt 20.060 euro. W klinice mamy stawić się w piątek 19 listopada.

Muszę jeszcze dodać, że wymagana przez klinikę w Monachium kwota musi zostać wpłacona na jej rachunek bankowy przed przyjęciem Wojtusia na oddział, czyli przed 19 listopada. Co oznacza, że całą kwotę powinniśmy zgromadzić najlepiej przed 15 listopada…

Jak widać mamy bardzo mało czasu na zgromadzenie takiej sumy pieniędzy. Dlatego od razu w poniedziałek zaczęliśmy działać. Wysłaliśmy listy z opisem sytuacji Wojtka oraz prośbą o pomoc do wszystkich naszych przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy… Ogłosiłam naszą prośbę na portalach społecznościowych, napisałam również do kilku fundacji, które pomagają dzieciom takim jak Wojtuś. Wydrukowaliśmy nasz list i rozdaliśmy naszym najbliższym sąsiadom oraz wielu innym mieszkańcom naszej miejscowości. Pomaga nam wiele osób… Nieoceniona jest pomoc naszej rodziny…


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design