Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
2

W dniach 12-14 sierpnia odbyły się warsztaty Go Heart’s organizowane przez Fundację CorInfantis. Tym razem odbyły się w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej, więc mieliśmy bardzo blisko:) My byliśmy pierwszy raz – i już wiemy, że będziemy jeździć na takie warsztaty co rok – warto!

Warsztaty te są organizowane dla rodziców dzieci z wadami serca, dzieci oczywiście też w nich uczestniczą. W tym roku mieliśmy warsztaty psychologiczne, szkołę dla rodziców, warsztaty z metod wspomagania rozwoju. Świetne zajęcia… Dla dzieci w tym czasie organizowane były różne gry i zabawy, oczywiście z podziałem na grupy wiekowe.

Na specjalne zaproszenie odpowiedział prof. Malec i dr Januszewska, którzy przyjechali i wygłosili wykłady na temat wad zastawek serca u dzieci (ten temat bardzo nas interesował, ponieważ zastawka trójdzielna Wojtusia jest w nie najlepszym stanie) i zaburzeń rytmu i przewodnictwa u dzieci. Wykłady były nagrywane i będą umieszczone na stronie fundacji i dostępne dla wszystkich.

Jednak najważniejsza dla nas była możliwość wymiany doświadczeń, możliwość poznania dzieci, które są już po trzeciej operacji i obserwacji jak świetnie się rozwijają, bawią i uczą:) To bardzo pocieszające dla nas – świadomość, że mimo wielu przeszkód zdrowotnych nasze dzieciaczki mają szansę na zwyczajne życie przedszkolaka, ucznia, gimnazjalisty… pewnie i studenta.

Niestety my nie mieliśmy zbyt dużo czasu na wymianę tych doświadczeń, ponieważ nasz ukochany synuś zrobił nam psikusa:) i rozchorował się. W sobotę zaraz po wykładzie profesora i dr Januszewskiej wróciliśmy do domu. W niedzielę rano poszliśmy do lekarza. Okazało się, że Wojtek ma znów anginę (ostatnio chorował na nią w maju). Jednak po kilku dniach dostał wysypki na całym ciele, która wskazała na błędną diagnozę – Wojtek miał mononukleozę, która daje takie same objawy jak angina, tylko nie leczy się jej antybiotykiem. Teraz jest już zdrowy:) i może znów wychodzić na dwór, bawić się w piaskownicy i zjeżdżać ze zjeżdżalni. Pocieszające jest to, że na mononukleozę choruje się tylko raz:) Aha, i co ważne (dla tych którzy nie wiedzą) wirus tej choroby rozwija się w organizmie od 3 do 5 tygodni (tak więc Wojtek raczej nie zrobił nam na złość:)), tym bardziej, że w hotelu był basen, a Wojtek skorzystał z niego tylko raz).

Wracając do warsztatów – bardzo polecam wszystkim rodzicom dzieci z chorymi serduszkami (nie tylko HLHS). Myślę, że w najbliższym czasie na stronie fundacji powinny pojawić się zdjęcia z tej imprezy… a na razie zobaczcie kilka naszych…

go_hearts_2011


komentarze 2 do wpisu “Warsztaty „GO HEART’S 2011””

  1. Agnieszka

    Ale rośnie Wojtuś!!! świetny chłopak! Nasz Przemuś też właśnie przeszedł mononukleozę, też błędna diagnoza, w domku miesiąc przesiedział, ale na szczęście mamy to już za sobą! Gorąco pozdrawiamy!!!

  2. Maria

    Cieszymy się że możemy ogladać Was w dobrym zdromiu i dobrych humorach- b. nam brakowało informacji co u Was słychać – pozdrawiamy gorąco klub fanów Wojtusia :)


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design