Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
7

Jest już pewne, że święta spędzimy w szpitalu:(

Kilka dni temu ilość chłonki zaczęła się zwiększać:( Dzisiaj założono Wojtusiowi dojście centralne do żyły udowej, ponieważ nie ma już możliwości pobierania krwi i ewentualnego podawania leków do „zwykłej” żyły. Oczywiście zabieg odbył się w całkowitej narkozie. Udało się za czwartym razem – próbowali w szyjkę z obu stron i w pachwince… Dla nas masakra… a Wojtuś – to nasz bohater! Nadal ma dietę beztłuszczową. Na razie jest jeszcze za wcześnie na wprowadzanie diety pozajelitowej. Z tego co wiemy, to na taki chłonkotok potrzeba dużo czasu, czasami nawet kilku tygodni. Możemy tylko uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że to samo minie.

Życzymy wszystkim przyjaciołom Wojtusia WESOŁYCH ŚWIĄT!!!


komentarzy 7 do wpisu “Święta w szpitalu”

 1. Anna

  Zycze Wam na Swieta duzo zdrowka dla Waszego wspanialego malego bohatera. Oby szybciutko wrocil do domku!

 2. Joanna

  Trzymamy kciuki za małego bohatera!!! Będziemy o nim myśleć podczas Świąt i wysyłać mu dużo pozytywnej energii:) Wesołych Świąt i szybkiego powrotu do zdrowia.Joanna, Wojtek i Wojtuś

 3. karosznurek

  Spokojnych i rodzinnych Świąt Kochani od nas i naszych najbliższych

 4. Zosia i Tomek

  My cały czas trzymamy za Was kciuki – abyście się trzymali i pamiętali, że powrót do domu jest kwestią czasu. Jestem pewna, że już niedługo wrócicie do domu :)

 5. Kasia, Paweł, Hubercik i Kubuś

  Życzymy Wam wytrwałości i dużo sił, a Wojtusiowi usmiechu i szybkiego powrotu do domu, a ponieważ w Święta życzenia sie spełniają jestesmy pewni że sie spełnią.
  Mamy nadzieję ze już nieługo bedziemy mogli sie z Wami spotkać.
  Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

 6. Paweł

  Wojtuś :)

 7. Kaśka

  Powodzenia i szybkiego powrotu do domu :)


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design