Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
9

Dzisiaj szefuńcio w nie najlepszej formie. Jest bardzo śpiący i słabiutki. Lekarze od rana zastanawiali się nad założeniem drenu do otrzewnej. Niestety tam też zaczęły się gromadzić płyny. Po burzy mózgów, zdecydowali, że można z tym jeszcze poczekać. Z drenów z opłucnych nadal schodzi płyn. Łącznie już jakieś 800 ml.

Dodatkowo Wojtkowi spadło tętno. Ma w granicach 85-90. Powinien mieć w granicach 120 – wtedy organizm lepiej sobie radzi, wydala więcej płynów itp. Żeby mu podnieść kazano nam go rozbudzać. Posiedział trochę na kolanach u mamy, zjadł kaszkę i zupkę. Te zabiegi dużo nie zmieniły – maksymalnie 95 uderzeń /min. Dlatego zdecydowano sztucznie podnieść tętno. W czasie operacji zostały założone dwa wyprowadzenia (kabelki) bezpośrednio z serca. Do nich podłączono takie specjalne urządzenie które stymuluje serce do większej ilości uderzeń – ustawiono na 120 (urządzenie na ostatnim zdjęciu). Dodatkowo na rozbudzenie otrzymał lekarstwo.

Profesor powiedział, że to jest normalne po tej operacji. To olbrzymi szok dla organizmu. Na ten moment niema niczego niepokojącego, odbiegającego od normy. A Wojtuś, jak wynika z naszych obserwacji, ciężko dochodzi do siebie po zabiegach i znieczuleniach. Mamy nadzieję że w najbliższym czasie młody wróci do formy.

spać mi się chce


komentarzy 9 do wpisu “Spać mi się chce!!!”

 1. Jola Kuba i Adaś

  Jak normalne, to normalne – trzeba to przetrwać. Misiek się wyśpi, wypocznie, a potem się obudzi i powie pewnie – dawać jeść! Jak to Jabłoński.

 2. Aska Rolf Daria

  Trzymaj sie SERDUSZKO – jestes taki DZIELNY !!!!!!!! Jesli w czyms mozemy pomoc to daj znac Lukasz. Jestesmy z Wami !!!!

 3. Zosia i Tomek

  Płyny w opłucnej są na pewno chwilowe i niedługo wszystko wróci do normy :) Kto jak kto, ale mix Jabłońskich i Taraszkiewiczów na pewno da radę ;)

 4. Basia i Michał

  Też chciałam napisać o miksie Taraszkiewiczów i Jabłońskich:) Mocno Wam kibicujemy i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wieści. Pozdrawiamy!!!

 5. Ela i Romek

  Wiemy że Wojtuś da radę,cały czas jesteśmy z Wami i też niecierpliwie czekamy na wiadomości,całujemy mocno!!!

 6. Ela i Romek

  Cały czas jesteśmy z Wami!!!Pozdrawiamy serdecznie i gorące buziaczki dla naszego wspaniałego Wojtusia:)

 7. Ela i Romek

  Kochani cały czas jesteśmy z Wami!!!Gorące buziaczki dla naszego wspaniałego Wojtusia,pozdraweiamy:)

 8. Ania mama Zuzanki

  Wojtusiu, jesteś dzielny, mega dzielny. Jesteś cudownym chłopczykiem i dasz sobie ze wszystkim radę. Pamiętam o Tobie. Buziaczki słodkie!

 9. Paweł,Hubert, Kubunio, Kasia

  Ale śpioszek – musi wypocząć porządnie:)

  My podobnie jak inni z wpisujących kibicujemy „Gojtusiowi”, wierzymy ze i z tym jego maleńki organizm sobie poradzi
  – no w końcu to jak napisali Zosia i Tomek oraz Basia i Michał – to mix Jabłońskich i Taraszkiewiczów.

  Nie traćcie nadzieii i sił!!!
  Wojtusiu wracaj szybko do pełnej formy – czas już przeciez na psoty.


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design