Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
3

Dzisiejszy dzień był mega ciężki zarówno dla nas, ale przede wszystkim dla Wojtka.

O dziewiątej byliśmy w klinice. Najpierw załatwialiśmy sprawy papierkowe. O 10 trafiliśmy na oddział. Od razu zabrano nas do pokoju w którym wykonano wszystkie badania – pobranie krwi, wywiad, saturacja itp. Potem poszliśmy na echo serca a jeszcze później na RTG. Do 15 mieliśmy wykonane wszystkie niezbędne badania włącznie z przeprowadzonymi rozmowami z anestezjologami .
Generalnie szok – jak byliśmy we wrześniu w szpitalu to te wszystkie badania mieliśmy robione przez tydzień. No może poza cewinikowaniem – tutaj lekarze będą się opierali na badaniu wykonanym w Warszawie.

Sami jesteśmy w szoku jak to wszystko dzielnie znosił Wojtek. Do wszystkich się  uśmiechał, wyciągał ręce, gaworzył. Troszkę popłakał tylko na pobieraniu krwi – ale to chyba normalne.
Na badaniu echa serca był tak grzeczny że aż Pani wykonująca badanie powiedziała że już dawno nie miała takiego pacjenta. A 10 minut po jej słowach Wojtek zasnął podczas badania :)

Umarliśmy wtedy:)

Podsumowując:
Mamy wykonane wszystkie badania a juto o godzinie 7.15 Wojtek jest zabierany na operację. Operacja ma trwać około 4-5 godzin.
Teraz już wszystko w rękach Boga i chirurgów. My co mogliśmy to zrobiliśmy. Oczywiście z Waszą pomocą!!!!! Za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!!!

przyjecie_na_oddziałkomentarze 3 do wpisu “Przyjęcie na oddział”

  1. Beata

    Ania trzymam kciuki, będzie dobrze :)

  2. Robert

    Jesteśmy z Wami!!!

  3. Paweł

    Jaaaa, jaki on śliczny :)


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design