Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
10

Niedziela zaczęła się zgodnie z waszymi obietnicami. Gdy poszliśmy do szpitala, Wojtuś już nie spał i siedział na łóżeczku.  Zjadł trochę śniadania a’la Małysz – sucha buła z kilkoma gryzami banana ( nic innego nie wchodzi w grę oprócz paluszków). Potem przyjechało USG żeby zobaczyć czy nadal są płyny w opłucnych. USG dla Wojtka to już zupełna normalka. Zachowuje się jak by był na dobrym filmie, a do tego przegryza paluszki – zresztą sami zobaczcie – specjalnie nagraliśmy krótki filmik – my mieliśmy niezłą zabawę.

Z dobrych informacji to jeszcze to, że podniosło się troszkę tętno. Teraz ma w granicach 90. W dzień jest odpięty od „stymulatora”. Wczoraj też był, ale tętno był w granicach 70 i na noc miał znowu podłączony na 90 ponieważ podczas snu tętno spadało poniżej 60. Dzisiaj spory postęp – zobaczymy jak sobie będzie radził w nocy?

Wydaje nam się, że dzisiejsze samopoczucie szefuńcia jest bardzo dobre i dużo lepsze niż wczoraj. Troszkę mniej się skarży na dreny – cały czas dostaje przeciwbólowe. Bawi się samochodami i klockami. I znowu zaczęły go bawić różne głupoty np. jak tata udaje samolot i strzela w niego (zabawa wymyślona przez dziadka Bogdana). Poniżej kilka fotek – również z wczoraj:

pozytywna niedziela


komentarzy 10 do wpisu “Pozytywna niedziela”

 1. Ela i Romek

  Nasz Wojtusio się rozkręca i przepięknie się uśmiecha:)widać że jest coraz lepiej.Pozdrawiamy serdecznie i ściskamy,wesołej niedzieli życzymy!!!

 2. Monika

  Pięknie!!!Jaki ekonomiczny młody jest- buła i banan:)))
  Trzymajcie się cieplutko.

 3. Zosia

  Takiego Wojtka znamy – uśmiechnitego i chętnego do zabawy :) A ta wysoka wieża z klocków to nasza ulubiona zabawa (no dobra, może bardziej moja niż Wojtka – Wojtek woli rzucanie piłką), więc mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli pobawić się razem :)
  Fajnie widzieć go takego zadowolonego. Na pewno z dnia na dzień będzie coraz lepiej! Ściskamy i cały czas trzymamy za Was kciuki :)

 4. Ania mama Zuzanki

  Brawo, cieszę się bardzo. Radosnej niedzieli Wam życzę kochani i dalszych takich postępów Wojtuniu. To może jednak się nie zobaczymy Wojtuś? Wracaj zuchu, wracaj do rodzinki w Polsce. Buziak od Zuzy.

 5. Ola i Grzegorz

  Śledzimy postępy Wojtka codziennie i ten uśmiech świadczy o jednym…idzie ku lepszemu :D Życzymy zdrówka i trzymamy kciuki. Pozdrawiamy, słonecznej niedzieli :)))

 6. Paweł,Hubert, Kubunio, Kasia

  Wojciech jest chyba najspokojnieszym i najbardziej wyluzowanym pacjentem:)
  Cieszymy sie ze jest coraz lepiej!!!
  Pozdrowienia od nas i od rodziców Kasi (teraz jesteśmy własnie na Witowie).
  Grono trzymajacych kciuki jest barrrrrdzooooo duże:)

 7. Aska Rolf Daria

  Az milo popatrzec ze dziecko takie juz wyluzowane i pogodne – oby tak dalej ! A Wojtus to po jakiemu do personelu – po angielsku czy po niemiecku ? Pozdrawiamy

 8. milena

  Kochany Malutek:)!!! Tak trzymaj!!
  Buziaki.

 9. Ewa

  Wojtuś tak trzymaj jesteś dzielnym chłopcem. Pozdrowienia dla Ciebie i rodziców. Przesyła przybrana ciocia Ewa z Kutna – koleżanka twojej babci.

 10. Basia i Michał

  Bardzo się cieszymy, że z dnia na dzień jest coraz lepiej, że Wojtek tak dobrze znosi pobyt w szpitalu i nic sobie nie robi z całego tego zamieszania wokół niego. Oby tak dalej!!!


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design