Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.

Witamy,

Jesteśmy rodzicami Wojtusia, który przyszedł na świat 10 stycznia 2010 roku. Chcielibyśmy przedstawić Wam naszego synka i jego historię.

W 21 tygodniu ciąży dowiedzieliśmy się, że Wojtuś urodzi się z bardzo ciężką wadą serca – zespołem hipoplazji lewego serca (Hipoplastic Left Heart Syndrome – HLHS). Oznaczało to, że lewa komora jego serduszka, której zadaniem jest dostarczanie tlenu do całego organizmu,  nigdy nie będzie pracować prawidłowo i jego życie jest zagrożone.

Wojtuś by żyć musi przejść trzy operacje. Do tej pory szczęśliwie udało mu się stawić czoła dwóm z nich. Pierwsza odbyła się w jego 19 dobie życia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Druga została przeprowadzona 23 listopada 2010 roku przez znanego na całym świecie wybitnego specjalistę prof. Edwarda Malca w Klinice Großhadern Uniwersytetu Ludwiga Maxymilliana w Monachium. Pan profesor uratował Wojtusiowi życie (najprawdopodobniej operacja naszego synka została przeprowadzona w ostatnim momencie). Po tej operacji Wojtuś bardzo szybko wrócił do formy i już dwa tygodnie później byliśmy w domu.

Jednakże to nie koniec naszej walki. Przed Wojtusiem jeszcze jedna operacja. Zdecydowaliśmy, że i tym razem chcemy, aby Wojtek był operowany przez specjalistę z wieloletnim doświadczeniem w kardiochirurgii dziecięcej ? przez prof. Malca. Trzecia operacja została zaplanowana na początek 2012 roku. Niestety jest ona bardzo kosztowna i przekracza nasze możliwości finansowe. Jej koszt to 20.150,00 Euro.

Dlatego zwracamy się do wszystkich z prośbą o pomoc. Jest to ogromna suma pieniędzy, ale wierzymy, że możliwa do osiągnięcia. Czym są pieniądze, jeśli człowiek stoi w obliczu śmierci swojego dziecka.

I Ty możesz pomóc Wojtusiowi!!! Dzięki Tobie Wojtuś pójdzie do przedszkola, szkoły, będzie grał z dziećmi w piłkę i bawił się w piaskownicy… Wojtuś, choć tylko z połową serduszka, może być wśród nas i żyć tak jak my.

Więcej informacji o Wojtusiu na: http://www.corinfantis.org/index.php?text=363

Wszystkie osoby, które zechcą pomóc Wojtusiowi mogą to uczynić poprzez:
Przekazanie 1% z podatku dochodowego

Aby przeznaczyć 1% płaconego podatku dochodowego na operacje Wojtusia prosimy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać następujące informacje w odpowiednie rubryki:Cel szczegółowy 1%: 1% OPP: Wojciech Jabłoński
Nazwa OPP: Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
Numer KRS: 0000290273
Wnioskowana kwota: kwota, którą podatnik chce przekazać na rzecz OPP; wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Więcej informacji o tym jak wypełnić formularz PIT znajdziesz tutaj.

lub wpłacając pieniądze na konto:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 koniecznie z dopiskiem ?Wojciech Jabłoński?

Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Informujemy również, że wszelkie darowizny podlegają odpisom podatkowym:
– dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu
– dla osób prawnych limit do 10% od dochodu

Ania i Łukasz, rodzice Wojtusia (HLHS)

anna_jablonska@op.pl
tel.: 601 43 53 47

Serce Wojtusia © 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design