Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
5

Tak, Tak!!! Żeby tego wszystkiego było mało dzisiaj (albo wczoraj) Wojtusiowi wyciął się ząbek. Elegancka, dolna bialutka jedyneczka.
A poza tym Wojtek wydaje się być coraz silniejszy. Pomału zaczyna schodzić opuchlizna z buzi.
Od rana do godziny 15.00 byliśmy na czczo, ponieważ Wojtek ma w opłucnej płyn i był przygotowywany do drenażu. Z samego rana miał przeprowadzone badanie USG, po którym podjęto decyzję, że jeśli płyn sam się nie wchłonie zostanie wykonany drenaż. O 15 ponowiono badanie, które wykazało, że duża część płynu wchłonęła się samoistnie. Ewentualne wykonanie drenażu zostało przesunięte na jutro. Mamy wielką nadzieję, że cały płyn wchłonie się i nie będziemy musieli przechodzić dodatkowego zabiegu. Przesunęłoby to nasze wyjście z kliniki, a nam zależy na jak najszybszym powrocie do domu.

Po 15 gdy Wojtuś mógł się najeść i napić wrócił mu humor i siły. Bawiliśmy się i śmialiśmy:). Pielęgniarka pozwoliła już nawet usiąść. Generalnie super:) Zresztą widać na zdjęciach, że jest coraz lepiej, a jesteśmy dopiero drugi dzień po operacji!!!

II_po_operacji


komentarzy 5 do wpisu “Pierwszy ząbek!!!”

 1. Zosia

  Gratuluję pierwszego ząbka :)

 2. Joanna

  gratuluję pierwszego ząbka!!! czekamy na dalsze wieści:) mocno mocno trzymając kciuki oczywiście :)

 3. Bożena

  Gratuluję i pierwszego ząbka i udanej operacji. Widać, że Wojtuś ma się świetnia!!! Tak trzymać :-)

 4. Kaśka

  Dobre wiadomości są jak słońce w pochmurny dzień. Uściski z 6 pietra na Suwaku!!!!!
  Taki śliczny „słodziak” jest z Wojtusia a teraz dodatkowo jest „słodziakiem” z ząbkiem :)

 5. kjm

  Aż szczęście od bije od Waszego Synka. :) Buziaki! Szybkiego powrotu do domu Wam życzę.


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design