Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
4

Dzisiaj Wojtuś został zupełnie odłączony od wszystkich kabli, nawet od tlenu. Mogliśmy pochodzić sobie po korytarzu, i uwaga… pielęgniarka powiedziała, że możemy nawet iść z nim na spacer:) Więc poszliśmy na pół godzinki na świeże powietrze:) Wieczorem mogliśmy już nawet wykąpać Wojtusia w normalnej wanience:) Bardzo się ucieszył, bo bardzo lubi „pływać”:)
Dren opłucnej został przesunięty, być może na jutro (to zależy od wyników badań), ale wydaje się nam, że to nie będzie konieczne, bo płyny stale ustępują pod wpływem leczenia farmakologicznego.Teraz czekamy na usunięcie dojścia centralnego (tzw. kaniuli) i na pozwolenie na wyjście z Wojtkiem na kilka godzin do hotelu – być może jutro będzie to możliwe:)

Ogólnie Wojtuś czuje się bardzo dobrze:) Wrócił już zupełnie do swojej formy sprzed operacji:) Uśmiecha się, gaworzy, bawi… Wszystkie nasze pielęgniarki mówią, że już dawno, albo w ogóle nie widziały takiego dziecka, które na ich widok, lub na widok lekarzy, uśmiechałoby się i byłoby zadowolone ze wszystkich zabiegów przy nim wykonywanych. Taki jest właśnie Wojtuś – nie boi się nowych osób, nowych miejsc czy nowych sytuacji. Przeciwnie jest bardzo zainteresowany wszystkim co nowe i czego jeszcze nie zna:)

V_po_operacji


komentarze 4 do wpisu “Pierwszy spacer po operacji”

 1. Basia

  Super:)już się nie mogę doczekać aż go znowu zobaczę:) Pozdrowienia!!!

 2. Beata

  Ania cieszę się bardzo że Wojtuś tak szybko wraca do sił :) Pozdrawiam,
  Beata Kucharczak

 3. Bożena

  Dzielny chłopczyk!

 4. Mikołaj

  Suuupeeer, że wszystko idzie ku dobremu. Wiedziałem że wszystko się uda. Wracajcie jak najszybciej do kraju. Czekamy na Was z piękną polską zimą:-)
  Św. Mikołaj


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design