Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
2

Noc po operacji przebiegła spokojnie.
Do godziny 15.00 byliśmy jeszcze na OIOMie. Wojtek cały czas dostawał leki przeciwbólowe.  Zebrał mu się płyn w opłucnej, ale nie wielka ilość, więc nie ma konieczność zakładania drenów . Dostał leki które ułatwiają wchłonięcie takiego płynu.
Generalnie przespał cały dzień. Przebudzał się co parę godzin. Ale co przebudzenie wydawał się coraz lepszy. Nawet czasami się uśmiechał jak pokazywaliśmy mu jego zabawkę „myszkę Miki”.
Ponieważ wszystko przebiega zgodnie z założeniami lekarzy zostaliśmy przesunięci z intensywnej terapii na sale oddziałową. Na razie jednak opiekuje się nami jeszcze pielęgniarka z OIOMu. Wojtuś ma cały czas założony dren do serca oraz otrzymuje leki dożylnie. Plusem sali oddziałowej jest to że rodzice mogą zostawać na noc z maluchem. Więc znowu możemy z nim być przez cały czas.

I_po_operacji


komentarze 2 do wpisu “Już jesteśmy na oddziale”

  1. Kaśka

    Aniu, myślami jestem cały czas z Wami.
    Pozdrawiam Was Troje :)

  2. Kasia M

    Ciesze sie razem z Wami. Pozdrawiam serdecznie :)))


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design