Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
3

Po 13 godzinach podróży samochodem dotarliśmy!!!.
Mimo wielkich obaw Wojtek podróż zniósł dzielnie. Jechaliśmy w nocy więc większość drogi spał. A nawet jak się przebudzał był grzeczny i nie marudził.

Na miejscu byliśmy o 12.00.

Przy klinice działa pensjonat założony przez Fundację Ronalda McDonald’a (tak – tego od fastfoodów) dla rodziców dzieci leczonych w klinice. Zgłosiliśmy się do niego. Ponieważ nie ma w nim możliwości wcześniejszej rezerwacji pokoju, do końca nie wiedzieliśmy czy znajdzie się dla nas miejsce. Mieliśmy szczęście i był jeden wolny –  musieliśmy tylko poczekać do 17.oo Oszczędziło to nam wielu kłopotów i pieniędzy (bo hotele w okolicy kosztują ok 90 euro za pokój). A tutaj płacimy 20 euro:). Warunki rewelacyjnie:-) Śliczny pokoik z łazienką, telefon, w pełni wyposażona kuchnia do dyspozycji wszystkich gości hotelu, salon z wygodnymi kanapami, ponadto ekspres do wszystkich możliwych gorących napojów i uwaga – automat do wody, sprita i coli. To wszystko w cenie 20 euro:-)

Nie odbyło się jednak bez niemiłych niespodzianek:(

Okazało się, że aktualnie w klinice jest przyjętych bardzo dużo dzieci i nasza operacja została przesunięta na wtorek. Pocieszamy się tym, że to tylko jeden dzień. Jednakże przyjęcie na oddział będzie dopiero w poniedziałek. Jesteśmy w szoku – czy wystarczy im jeden dzień na zrobienie Wojtkowi wszystkich niezbędnych badań? W warszawskim szpitalu to trwało kilka dni…

Nie mamy na razie żadnych zdjęć. Jesteśmy totalnie zmęczeniu po podróży. Ale wkrótce na pewno coś się pojawi.


komentarze 3 do wpisu “Jesteśmy już w Monachium!!!”

 1. Elżbieta

  3mamy kciuki. Wracajcie szybko do domku. :)

 2. Masza

  My też trzymamy kciuki ;-) Wszystko na pewno będzie dobrze!
  Paweł i Masza

 3. Kasia

  Jesteśmy z Wami myślami i mocno zaciskamy kciuki!!! Wojtuś bądź dzielny!!!
  Wracajcie szybko bo Hubercik i Kubuś czekają:)
  Buziaczki


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design