Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
Możliwość komentowania IV dzień po została wyłączona

Dzisiaj z samego rana odbyło się badanie USG, na którym wyszło, że w jednym płucu (opłucnej) płyn zupełnie się wchłonął !!!!.  W drugim jeszcze jest ale czekamy do jutra. Może pójdzie śladem kolegi obok :)
Dzisiejszy drenaż został odłożony. Mamy cały czas nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.
Wojtek czuje się dobrze. Wyjęto mu cewnik. Możemy już go brać na ręce bez żadnych ograniczeń – no może nie zupełnie – możemy go brać tak na 2 metry od łóżka. Bo tyle ma długości kabelek od tlenu.
Dzisiaj była próba odłączenia Wojtaka od tlenu – ale niestety się nieudała. Po około 30 minutach saturacja spadała do ok 65% i podłączono go z powrotem. Saturacja na tym poziomie jest jeszcze do przyjęcia po tak krótkim okresie po operacji ale lekarze nie chcą go niepotrzebnie obciążać. Jutro z rana będziemy próbować jeszcze raz.

IV_po_operacji


Serce Wojtusia © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design