Wojtuś urodził się z ciężką wadą serca - HLHS. Ten Blog założony został dla wszystkich przyjaciół, którzy w wielu ciężkich chwilach pomagają Wojtusiowi, aby na bieżąco mogli śledzić jego losy. Chcieliśmy również podzielić się z innymi rodzicami dzieci z HLHS naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Ponadto mamy nadzieję, że Blog ten będzie również cennym źródłem informacji dla rodziców, którzy oczekują maleństwa z HLHS.
8

Wczoraj gdy wskaźnik urósł już do 15, został zmieniony antybiotyk na dużo mocniejszy. I wszystko wskazuje, że zaczął działać. Dzisiejsze CRP wyniosło 10.  Wojtek nie ma już gorączki – noc też minęła spokojnie.
Wygląda na to, że chłopak nam zdrowieje. W niedzielę mieliśmy badanie USG, którego strasznie się obawialiśmy, na szczęście niepotrzebnie. Płynów w opłucnych brak, zespolenia są prawidłowe – generalnie wszystko w porządku. Dodatkowo dostał leki moczopędne i opuchlizna znikła.
A Wojtek – jak to Wojtek. Samopoczucie w kratkę. Od rana był strasznie marudny, i nic mu się nie podobało. Dzisiaj  nawet odbył poważą rozmowę z Mamą :), że nie powinien tak marudzić, że musi się zacząć do wszystkich uśmiechać, że powinien więcej chodzić na nóżkach i takie tam…. Rezultat zaskakujący. Od tego momentu zmienił zupełnie nastawienie. Poszedł chętnie na spacer, zaczął się uśmiechać, nawet sam podał paluszka do badania INR i nie płakał zbyt mocno. Zupełnie inne dziecko. Po prostu szok! Ewidentnie widać że pomogło – a mogło by się wydawać, że nic nie rozumie.
Oby ta reprymenda została mu jak najdłużej w pamięci :)


komentarzy 8 do wpisu “Antybiotyk zaczął działać!”

 1. milena

  Brawo Wojtuś:)!!!!! I tak trzymaj!
  Bardzo się cieszę że wszystko ok!
  Buziaczki dla Was!

 2. Paweł,Hubert, Kubunio, Kasia

  Na taką wiadomosc czekaliśmy!!!!
  Wojtusiowi życzymy dobrego samopoczucia i tego zby szybko wrócił do formy, a mamie dalszych sukcesów wychowawczych:)
  Pozdrawiamy Was
  Buziaczki

 3. Małgoś

  Aniu,widzę tu zaskakujące podobieństwo z jego dziadkiem „B” po prostu
  -przed użyciem wstrząsnąc
  Wojtuniu kochanie nie strasz nas już więcej,kończ tą wojnę RYCERZU i wracaj szybko.Trzymajcie się kochani.Mocne uściski pa,pa,pa.

 4. maria

  nareszcie dobre wiadomości- ucałowania dla naszego Zucha- trzymajcie się cieplutko:)

 5. Basia i Michał

  Oby tak dalej! Wojtek też pewnie jest już bardzo zmęczony tym całym zamieszaniem i zapomina o dobrych manierach, na szczęście nie na długo:) Wojtek to super chłopak, nasz dzielny zuch!

 6. Ela

  Wspaniała wiadomość!. Mam nadzieję, że dzisiaj jest jeszcze lepiej. Tak trzymać!
  Pozdrawiam. Buziaczki.

 7. Ania mama Zuzanki

  Super Wojtusiu i te dobre maniery. Brawo Aniu, metody wychowawcze rewelacyjne. Zbierajcie się, zbierajcie. Za tydzień nie ma Was w Monachium, to rozkaz!!! :-)
  Buziaczki i dalej tak tzymaj Wojtulku.

 8. Aska Rolf Daria

  Wojtek jak Wojtek ale jesli ma sie tak rozsadnych i dobrych rodzicow to poprostu mozna mowic o dziedzictwie dobrych manier ! Trzymaj tak dalej WW !!!!!


Trackbacki/Pingbacki


Serce Wojtusia © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design: Magnus Jepson, tłumaczenie: Wordpress design